І знову про стипендії в проекті Закону “Про вищу освіту”

Posted: Січень 15, 2011 in Новини, Студентам

Як вже говорилося в статті Чи будуть платити стипендію студентам або проект Закону України “Про вищу освіту” (нова редакція) проект Закону “Про вищу освіту” скасовує норму забезпечення успішних студентів стипендіями. Натомість проголошується загальне право на отримання соціальної або академічної стипендій. Ст. 54, п.2:

“Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за кошти державного або місцевого бюджетів мають право на отримання соціальної або академічної стипендії. Розміри стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюється Кабінетом Міністрів України.”

Окрім того, в прикінцевих положненнях проекту Закону зазначається, що:

“Установити, що умови оплати праці, пенсійного забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників, стипендіальне забезпечення студентів зберігається для університетів, академій, коледжів на рівні вищих навчальних закладів третього-четвертого рівнів акредитації…”

Можна зробити наступний висновок. Оскільки в новому проекті стипендії не захищені, то держава може в майбутньому відмовитися від такої форми заохочення студентів. Проте в цьому році стипендіальний фонд МОНМтС фінансується з державного бюджету. Зокрема, в законі про бюджет на 2011 рік зазначається:

Стаття 24. Установити у 2011 році розміри мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації, учнів і студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в розмірах, що діяли у грудні 2010 р

Тому навіть якщо цей проект Закону буде прийнято, лише внесення змін до бюджету може суттєво скоротити стипендіальний фонд в поточному році. Кабінет міністрів України може лише змінити порядок призначення і виплати стипендій, а не їхній розмір.

Можна ознайомитися з діючим порядком призначення і виплати стипендій.

Також доступні зміни  до цього порядку від 2008 року.Taras Vasiliev на конкурсі BUBA 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s