Студентські організації про проект закону “Про вищу освіту”

Posted: Березень 19, 2011 in Новини, Студентам

Епопея з ПЗ “Про вищу освіту” продовжується. Зараз вже збираються подавати третій варіант закону. Варто відмітити, що в Україні вже діє закон “Про вищу освіту”. Звичайно є необхідність його удосконалення, але зміна закону має відповідати інтересам розвитку суспільства. Тому громадськість має  право читати ПЗ і вносити в нього свої корективи або домагатися його відхилення, як це було з попереднім варіантом.

Аналіз цього ПЗ дали студентські організації. Коротко розповім про їхні висновки. Фундація регіональних ініціатив (ФРІ) виокремила наступні шість негативних положень:

1. Редакція статті 66 проекту МОНМС фактично дозволяє адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників. Проект МОНМС також пропонує скасувати прив’язку плати навчання та надання додаткових освітніх послуг до грошової одиниці України – гривні.

2.  У формулюванні редакції статті 22 проекту МОНМС вилучена гарантія про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання.

3. Формулювання редакції статті 65 проекту МОНМС фактично пропонує скасувати гарантію того, що фінансування підготовки кадрів з вищою освітою має здійснюється в обсягах не менших, ніж необхідних для забезпечення 100 і 180 студентів відповідних типів вищих навчальних закладів на кожні 10 тис. населення.

4. Редакція статті 43 проекту МОНМС загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів.

5. Редакція статті 41 проекту МОНМС пропонує виключити норму існуючого Закону щодо можливості поєднання форм навчання (денної, заочної, вечірньої, екстернатної).

6. Редакція статті 37 проекту МОНМС пропонує виключити норму чинного Закону про погодження призначення заступника декана, проректора, які відповідають за роботу із студентами, з органом студентського самоврядування.

Всі подробиці аналізу містяться у статті:

Делікатний, Лебедь: “Небезпеки останнього варіанту проекту Закону “Про вищу освіту” МОНМС”

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія” основну увагу у своєму аналізі приділяє питанню збільшення плати за навчання:

Прес-конференція “Міносвіти дурить студентів? Небезпеки міністерського проекту Закону “Про вищу освіту”

Табачник кинув студентів з цінами у ВНЗ

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s