Вимоги СГО стосовно ПЗ “Про вищу освіту”

Posted: Березень 26, 2011 in Новини, Студентам

Спільні вимоги Відсічі-ФРІ-ПД:

В будь-якому з чинних та в можливих майбутніх законопроектах та інших рішеннях щодо вищої освіти ми вважаємо неприпустимими та виступаємо категорично ПРОТИ:

– скорочення обсягів держзамовлення (як денної, так і заочної та форм навчання);
– примусових відпрацювань студентів бюджетної форми навчання;
– збільшення розміру плати за навчання студентам-контрактникам після укладання договору при зарахуванні на перший курс;
– будь-яких обмежень прав органів студентського самоврядування та незалежних студентських профспілок;
– застосування будь-яких кількісних критеріїв у визначенні статусу, типу чи прав вишу або його окремого підрозділу;
– посилення централізації та уніфікації вищої освіти;
– звуження закріплених в законодавстві прав чи автономії вишів при прийнятті підзаконних актів.

Натомість, ми вимагаємо:

1) Запровадити справжню університетську автономію – не “ректорську диктатуру”, а демократичне самоуправління викладачів та студентів, яке б включало в себе:

– академічну автономію – право на самостійне формування зміст та обсяг варіативної частини навчальних програм, відсутність жорстких стандартів та регулювання у нормативній частині, право самостійно присуджувати всі наукові ступені та вчені звання, право на запровадження PhD програм, які корелювались би з відповідним третім циклом освіти західних університетів.

– фінансову автономію – право самостійно розпоряджатись власним майном та коштами за умови прозорої публічної звітності (та за контролю й участю органів студентського самоврядування та незалежних студентських профспілок), можливість університету заробляти на власній науковій діяльності та власному науковому продукті, без запровадження додаткових платних послуг для власних студентів, залучати стороннє фінансування через систему фондів та ендаументів.

– адміністративну автономію – право вищих органів університетського самоврядування (за обов’язкової широкої участі студентських представників) самостійно визначати критерії відбору, порядок обрання, звільнення і строк заняття будь-якої посади в університеті, а також право самостійно визначати перелік вимог до осіб, що бажають викладати в університеті.

2) Збільшити стипендії для студентів вищих навчальних закладів до рівня, не меншого за встановлений в державі прожитковий мінімум.

3) Підвищити на законодавчому рівні відсотка державного замовлення для студентів- бакалаврів денної форми навчання з 51% до 75%.

4) Зменшити існуюче навчальне навантаження на викладачів та ввести повноцінну оплату та заохочення наукового компоненту їх діяльності.

5) Проводити прийом осіб на навчання до вищих навчальних закладів лише на основі зовнішнього незалежного оцінювання.

6) Гарантувати кількісне співвідношення між обсягом держзамовлення та кількістю населення України для забезпечення на кожні десять тисяч населення навчання не менше 180 студентів

7) Забезпечити автономність студентського самоврядування від адміністрації університету чи органів державної влади. Забезпечити гарантоване фінансування студентського самоврядування у обсягах, передбачених чинним законодавством.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s