25 травня відбудуться студентські протести

Posted: Травень 17, 2011 in Новини

Студентські та молодіжні організації сьогодні, 17 травня, біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Києві оголосили дату майбутніх масових студентських акцій протесту. Причина – навіть після перемовин з молоддю у проекті Закону “Про вищу освіту” Міністерства освіти і науки, молоді та спорту (МОНМС) лишилися норми, що суттєво звужують як права студентів, так і права викладачів.

Представники Незалежної студентської профспілки “Пряма Дія”, ВМГО “Українська Асоціація Студентського Самоврядування” (УАСС), Громадського руху “Відсіч”, ініціативної групи викладачів Києво-Могилянської академії та ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) наголосили сьогодні, що чергова серія студентських протестів – орієнтовно запланована на 25 травня – викликана ігноруванням
студентських вимог під час доопрацювання міністерського проекту Закону
у рамках спеціально створеної робочої групи МОНМС. 13 травня представник студентських та молодіжних організацій вийшов з цієї експертної робочої групи. Причина виходу полягає в тому, що в остаточному тексті проекту, презентованому Міністерством, не врахована більшість вимог молоді, яка нещодавно влаштовувала масові студентські акції протесту.

“До остаточного міністерського тексту чомусь увійшли найбільш одіозні норми проти яких нещодавно студенти влаштовували масові акції протесту,” – розповідає екс-член робочої групи МОНМС Антон Делікатний. – “Зокрема, Міністерство включило у текст проекту можливість збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час і на будь-яку суму.”

Під час прес-конференції спільно зі студентами виступили і представники викладацього корпусу, котрі розказали про суттєве погіршення становища викладачів, до якого призведуть окремі пункти міністрського проекту закону “Про вищу освіту”.

Докладніше про мінуси і плюси міністерського проекту Закону читайте
тут – http://bit.ly/irtNsK Нагадуємо, що міністерський проект продовжує бути “братом-близнюком” нещодавно відкликаного через студентські протести законопроекту N7486-1. 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі зазначені студентські та молодіжні організації та їхні регіональні партнери влаштували акції протесту проти ухвалення законопроекту N7486-1 “Про вищу освіту”. А 28 лютого у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Миколаєві, Хмельницькому, Рівне та Сімферополі студентство вже протестувало проти усіх законопроектів “Про вищу освіту”, які містили норми, що
дискримінують молодь. І 10 березня молодь отримала результат:
законопроект N7486-1 був відкликаний його авторами – сімома народними
депутатами з головою найбільшої парламентської фракції на чолі.
17.05.2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s