Віртуальні стипендії

Posted: Жовтень 17, 2011 in Новини, Різні думки, Студентам

МОНМС заповзято проштовхує останню версію проекту закону “Про вищу освіту”. Міністерство наполягає на тому, що після прийняття цього закону стипендії будуть на рівні прожитковго мінімуму:

http://ua.life.comments.ua/2011/06/24/154087/tabachnik-hoche-pidtyagnuti.html

Давайте розберемося в цьому питанні. В останньому проекті закону “Про вищу освіту” відносно стипендій зазначається наступне (ст. 56, п. 2):

Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання соціальних та/або академічних стипендій. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання, можуть отримувати інші стипендії, призначені юридичними, фізичними особами. Розмір мінімальної академічної, соціальної стипендії не може бути менше розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розміри академічних та соціальних стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Чи означає цей абзац, що стипендії зростуть до прожитковго мінімуму? Здається питання очевидне, але є ще інший закон “Про бюджет”, який повинен виконуватися на рівні з законом “Про вищу освіту”. Подивимося чи закладено у проект бюджету на наступний рік стипендії на рівні 934 грн.

http://tyzhden.ua/News/21614 

З аналізу проекту бюджету випливає, що Кабмін бажає провести лише просту індексацію. В 2012 році, як і в поточному році стипендії будуть збільшуватися на суму індексації. На кінець 2012 року розмір стипендії з урахуванням індексації складатиме у вищих навчальних закладів IІІ – IV рівнів акредитації – 787 грн., студентів вищих навчальних закладів I-ІІ рівнів акредитації – 594 грн., учнів професійно-технічних навчальних закладів – 297 грн. на місяць:

http://forum.minfin.gov.ua/viewtopic.php?f=87&t=1024 

Підтверджують звичайну індексацію стипендій і представники ГО “Студентський захист” і “Національного студентського союзу”:

http://osvita.ua/vnz/news/23018

Тобто фінансів для підвищення стипендій до рівня прожиткового мінімуму не буде. Що ж зробить уряд, щоб виконати новий закон “Про вищу освіту”, якщо його приймуть у такому варіанті? Відповідь на останнє питання наступна. Є підзаконний акт, який змінює МОНМС — “Порядок призначення і виплати стипендій”. В сьогоднішньому варіанті цього “Порядку” зазначено наступне:

Стипендія у розмірі, що визначається згідно з пунктом 11 цього Порядку, призначається: учням, які за результатами семестрового контролю мають менше ніж 10-12 балів з кожного предмета за дванадцятибальною або середній бал успішності нижчий ніж 5 за п’ятибальною шкалою оцінювання; студентам, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 7.00-9.99 за дванадцятибальною або 4.00-4.99 за п’ятибальною шкалою оцінювання. 

Тож у МОНМС є дуже простий вихід. Достатньо підвищити нижню границю успішності. Тоді кількість студентів, які матимуть можливість отримувати стипендію, скоротиться.

Цілком ймовірно, що стипендія буде на рівні прожиткового мінімуму, але отримуватиме її значно менша кількість студентів. Можна припустити і інший варіант. Якщо незадовлених відсутністю стипендії буде багато, то речення про стипендії на рівні прожитковго мінімуму загублять десь у коридорах Мінфіну.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s