Проект закону “Про вищу освіту” — galaretka w sosie chrzanowym

Posted: Жовтень 18, 2011 in Новини, Різні думки, Студентам

Якось міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що за основу проекту закону “Про вищу освіту” взяли польський сучасний закон:

http://novy.tv/reporter/ukraine/2011/05/25/19/45.html

Подивимося на польське законодавство відносно стипендій, наприклад. За основу візьмемо “Prawo o szkolnictwie wyŜszym” (зі змінами o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw) — аналог нашого закону “Про вищу освіту”. Навіть побіжний погляд на закон Польщі привертає увагу на великий об’єм статей, що стосуються стипендіального забезпечення (статті 103, 173 — 191, 199 — 201). Ви можете побачити, що у Польщі є соціальні, спеціальні (для інвалідів), ректорські, академічні (наукові) та міністерські стипендії, а також матеріальні допомоги (ст. 173). Впадає в очі і те, що в польському законі чітко закріплені  джерела стипендіального забезпечення: соціальні, спеціальні (для інвалідів), ректорські стипендії виплачуються з фонду ВНЗ; академічні, міністерські стипендії виплачуються з загальнодержавного бюджету (ст. 103). Закріплено в законі відповідальність за формальні процедури та інші питання (наприклад, дивись ст. 187). При цьому необхідні документи, порядок призначення, виплати і розмір перших трьох стипендій ст. 173 визначається ректором ВНЗ за згодою місцевого студентського самоврядування (ст. 186). Порядок призначення і розмір міністерських стипендій визначає Міністр освіти Польщі (ст. 187). Академічні стипендії (173b) в Польщі призначаються студентам за успішне навчання. Порядок їхнього призначення укладається міністром при згоді з Генеральною радою з науки та вищої освіти — виборним органом, до якого  входять і представники студентського самоврядування. В Польщі передбачені також стипендіальні апеляційні комітети (ст. 175, 176, 177), в які теж входять представники студентського самоврядування.

Що ж закладається у проекті закону “Про вищу освіту” МОНМС України? Стипендіям приділяється увага лише у ст. 56. Зокрема, студенти мають право на участь в обговоренні та вирішенні питань   призначення стипендій. Також там вказується, що: Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання соціальних та/або академічних стипендій з урахуванням матеріального стану та особливих досягнень у навчанні. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання, можуть отримувати інші стипендії, призначені юридичними, фізичними особами. Розмір мінімальної академічної, соціальної стипендії не може бути менше розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розміри академічних та соціальних стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюється Кабінетом Міністрів України.   Тобто у проекті закону від МОНМС є лише два види стипендій. Також вказано, що лише Кабмін визначає порядок їхнього призначення. Kłamstwo ma krótkie nogi.

PS: Читай також про віртуальні стипендії.

Taras Vasiliev на конкурсі BUBA 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s